Snehová vločka

Autor: Miloslav Bakoš | 7.11.2011 o 4:29 | Karma článku: 2,38 | Prečítané:  681x

Z určitého pohľadu vyzerá hmla v osvetlení pouličného svetla ako padajúce snehové vločky. V tomto pohľade je to najskôr akási detská radosť.. očakávanie prvého snehu.. ale nielen to..

Je to aj zúfalosť a bezmocnosť. Očakávanie čo nám vločka prinesie. Ale vločka nič neprináša tým ktorí poznajú jej tajomstvo.. Vločka im len odnáša, berie a nevráti. Ale vločka je tu len akýsi poštár.. Prijíma z čiernych vychladených rukavíc ktoré má tak rada. Odovzdáva do čiernych sŕdc a farbí ich na červeno. Až ostane načisto biela.. Ako snehová vločka. Srdce sfarbené vločkami je na nerozoznanie od obyčajného červeného. Len to obyčajné červené už nebije. A to ktoré ostalo biť, je čierne. Málokto sa v tom vyzná až na našu snehovú vločku.

Mnohí sa tešia keď príde. Ale keby vedela povedať koľko toho na svete videla.. Keby mohla raz vrátiť všetko čo vzala.. Ale ani tí ktorí by to vedeli dokázať, to neurobia. Také sú už raz sfarbené srdcia.. Ale naopak to čo sfarbené srdcia nevedia, snehové vločky s tým vznikajú, a s tým a zanikajú. Sú jedna pre druhú. Aby aj so svojim nechceným a krutým poštárskym poslaním urobili peknú chvíľu tým srdciam, ktorým všetko vzali..

 

p.s.: toto je veľmi prenesené zamyslenie.. napriek tomu, ak vás pri jeho čítaní napadne niečo konkrétne, čokoľvek, malo význam ho napísať..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?