Snehová vločka

Autor: Miloslav Bakoš | 7.11.2011 o 4:29 | Karma článku: 2,38 | Prečítané:  713x

Z určitého pohľadu vyzerá hmla v osvetlení pouličného svetla ako padajúce snehové vločky. V tomto pohľade je to najskôr akási detská radosť.. očakávanie prvého snehu.. ale nielen to..

Je to aj zúfalosť a bezmocnosť. Očakávanie čo nám vločka prinesie. Ale vločka nič neprináša tým ktorí poznajú jej tajomstvo.. Vločka im len odnáša, berie a nevráti. Ale vločka je tu len akýsi poštár.. Prijíma z čiernych vychladených rukavíc ktoré má tak rada. Odovzdáva do čiernych sŕdc a farbí ich na červeno. Až ostane načisto biela.. Ako snehová vločka. Srdce sfarbené vločkami je na nerozoznanie od obyčajného červeného. Len to obyčajné červené už nebije. A to ktoré ostalo biť, je čierne. Málokto sa v tom vyzná až na našu snehovú vločku.

Mnohí sa tešia keď príde. Ale keby vedela povedať koľko toho na svete videla.. Keby mohla raz vrátiť všetko čo vzala.. Ale ani tí ktorí by to vedeli dokázať, to neurobia. Také sú už raz sfarbené srdcia.. Ale naopak to čo sfarbené srdcia nevedia, snehové vločky s tým vznikajú, a s tým a zanikajú. Sú jedna pre druhú. Aby aj so svojim nechceným a krutým poštárskym poslaním urobili peknú chvíľu tým srdciam, ktorým všetko vzali..

 

p.s.: toto je veľmi prenesené zamyslenie.. napriek tomu, ak vás pri jeho čítaní napadne niečo konkrétne, čokoľvek, malo význam ho napísať..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?